fot. acer.com

Acer Nitro – odpowiednie przyspieszenie

Acer Nitro stała się kolejną serią obok ROG, Alienware czy Predator, która ma szansę zawalczyć na rynku sprzętu dedykowanym graczom. Została wyposażony w bardzo wydajne i nowoczesne komponenty, które opakowano w zgodną ze stylistyką tego typu produktów drapieżną obudowę. W serii tej zastosowano szereg skutecznych systemów, wspomagających chłodzenie i wydajność notebooka. Ekran działa w rozdzielczości nawet 4K i płynnie wyświetla najbardziej kolorowe i dynamiczne obrazy.

Obudowa

Acer Nitro stała się kolejną serią obok ROG, Alienware czy Predator, która ma szansę zawalczyć na rynku sprzętu dedykowanym graczom
fot. acer.com

Na serię Acer Nitro składają się modele Black Edition, które wyróżniają się czerwoną listwą LED. Element ten dzięki centralnemu umieszczeniu najbardziej przyciąga uwagę i podkreśla elegancki design. Tak ważny dla graczy wygląd sprzętu został tutaj bardzo dobrze dopracowany.

Specyfikacja

Laptopy Acer Nitro posiadają procesory z rodziny Intel Core, które wspierane są przez kartę graficzną NVIDIA GeForce, których to mariaż niejednokrotnie doskonale sprawdzał się w warunkach bojowych. Na pokładzie znalazła się również pamięć RAM DDR4 oraz jeden z najnowocześniejszych dysków SSD, który znacząco wpływa na poprawę odczytu oraz zapisu danych na nim przechowywanych. W laptopach zastosowano port Thunderbolt, który umożliwia bardzo wysokie prędkości przesyłu danych. Wspomniany port jest obecnie ośmiokrotnie szybszy niż port USB 3.0. Dzięki niemu będziemy mogli przesłać obraz o rozdzielczości 4K do dwóch monitorów jednocześnie. Poprzez ten port możemy również naładować urządzenie lub podłączyć inny sprzęt zewnętrzny, jak dysk czy monitory.

Acer Nitro posiada również szybkie technologie bezprzewodowe, które mają na celu utrzymanie maksymalnej prędkości Internetu. Zastosowano rozwiązanie zwane MU-MIMO, dzięki któremu prędkość Internetu może być nawet dwukrotnie wyższa niż w przypadku zwykłej technologii MIMO. Standardem w nowoczesnych laptopach są także systemy zajmujące się zbędnym kurzem. Acer DustDefender dba o to aby kurz nie gromadził się i nie wpływał na pracę oraz żywotność laptopa. Zamontowane systemy chłodzenia złożone są z dwóch metalowych wentylatorów o bardzo cienkich łopatkach, dzięki czemu urządzenie pracuje cicho, a komponenty są odpowiednio chłodzone, zachowując wydajność.

Ekran

Do wyboru producent dał nam 15- lub 17 calowe wyświetlacze, które oferują rozdzielczość 4K. Jest to rozdzielczość, która zapewnia aż czterokrotnie większą klarowność obrazu niż Full HD. Nad odpowiednim poziomem intensywności kolorów czuwa system ColorBlast, który odwzorowuje ponad dwa razy więcej kolorów niż standardowe laptopy. Urządzenie zostało także wyposażone w kamerę firmy Intel RealSense 3D1. Wspomniany komponent jest zupełnie nowym rozwiązaniem w dziedzinie skanowania 3D i sterowania gestami. Dzięki tej kamerze będzie możliwe zalogowanie się pokazując swoją twarz. Jest również możliwe skanowanie przedmiotów 3D. Nowatorskim rozwiązaniem jest kontrolowanie funkcji laptopa poprzez gesty i ruchy, które w znaczący sposób mogą ułatwić korzystanie z notebooka.