fot. asus.com

ASUS ROG – sprzęt do grania w niezłej cenie

ASUS ROG to od dłuższego czasu seria laptopów przeznaczona dla graczy, którzy wciąż liczą się z kosztami jakie wydają na swój sprzęt. Przeznaczenie sprzętu nie może być inne o czym mówi już samo rozwinięcie nazwy ROG – Republic of Gamers. Przyjrzymy się zatem czy propozycja ASUS faktycznie spełnia swoje zadanie.

Obudowa

ASUS ROG to od dłuższego czasu seria laptopów przeznaczona dla graczy, którzy wciąż liczą się z kosztami jakie wydają na swój sprzęt
fot. asus.com

Producenci sprzętów dedykowanych graczom przyzwyczaili już nas do projektowania swoich maszyn w sposób efektowny i drapieżny. Nie inaczej jest z serią notebooków ROG gdzie jeden z modeli inspirowany był myśliwcem F-22 Raptor. Całość wygląda zatem drapieżnie, posiada wloty powietrza niczym z rajdowego auta. Pełnowymiarowa klawiatura podświetlana jest czerwonym światłem LED. Cała seria powstaje w konsultacji z graczami, dlatego możemy być pewni, że każdy model tej serii będzie posiadał użyteczne ulepszenia i rozwiązania, które mają na celu proste i wygodne użytkowanie.

Podzespoły i chłodzenie

Sercem serii ASUS Republic of Gamers jest procesor Intel Core i7, do wyboru mamy całą plejadę najlepszych kart graficznych dostępnych na rynku w tym: GeForce GTX 965M, GTX 970M lub 980M. Wybierać można do 64 GB pamięci DDR4 oraz opcjonalnie dysk twardy HDD o pojemności nawet do 2 TB lub dysk SSD. Seria znana jest z tego, że dużą uwagę przywiązuje do systemu chłodzenia komponentów. Producent stosuje różne rozwiązania takie jak system bazujący na komorze parowej – osobny dla procesora i osobny dla karty graficznej. Rozwiązaniem w innych modelach może być także system bazujący na miedzianych radiatorach z ciepłowodami. Producent zwraca uwagę na wydajność i cichą pracę chłodzenia.

Płynność

Jak na serię laptopów wyprodukowanych dla graczy przystało nie można jej zarzucić braku wydajności. Producent oferuje różne rozmiary matryc do 17”. Testując możliwości sprzętu w różnych grach uzyskiwaliśmy niezłe rezultaty. Używając do testów oprogramowania z rodziny PC Mark 8 sprzęt plasował się w górnej granicy oczekiwanych wyników.