fot. logitech.com

Ile kosztują myszki dla graczy?

Na rynku urządzeń elektronicznych często używa się określenia sky is the limit, które oznacza, że właściwie nie maksymalnej ceny za dany typ urządzeń. Zawsze można znaleźć lub zamówić jeszcze droższy model, mający więcej funkcji czy wykonany z droższych materiałów. Niekiedy bardzo trudno wybrać akcesoria, które jednocześnie będą spełniać stawiane przed nimi wymagania i nie będą przepłacone. Podobnie jest w przypadku myszy dla graczy. Ile faktycznie warto za nie zapłacić?

Najtańsze możliwe

Na rynku urządzeń elektronicznych często używa się określenia sky is the limit, które oznacza, że właściwie nie maksymalnej ceny za dany typ urządzeń
fot. logitech.com

Potencjalnie można używać do gier standardowej myszki biurowej, nie będzie ona jednak miała dodatkowych przycisków po lewej stronie, które wybitnie ułatwiają sterowanie w MMO. Podstawowe modele mające dwa dodatkowe przyciski i znośnej jakości czujnik (na ogół optyczny) zaczynają się w zależności od sklepu na 35-70 zł. Należą do nich między innymi Zalman ZM-M200 i Gigabyte M6800. Od modeli o tej cenie nie należy wymagać wykonania z najwyższej jakości materiałów.

Rozsądny wybór

Za około 100-150 zł można już wybrać całkiem dobre myszki dla graczy. Jeszcze nie będą one wypełnione gadżetami, ale już będą mięć wysokiej jakości czujniki optyczne lub laserowe i kilka wygodnie rozłożonych przycisków. W tej kategorii warto zwrócić uwagę na produkty A4Tech, np. typowo gamingowy Sniper ZL5. Ilość programowalnych przycisków powinna być już całkiem wystarczająca dla zapalonych miłośników MMO, nie można też narzekać na zły czujnik. Kolejna marka mająca w tej kategorii udane modele to Tracer. Myszki oznaczane nazwami Recon, Ghost i Sniper mają ergonomiczny kształt, zdecydowanie dobre czujniki i po kilka programowalnych przycisków.

Rozwiązania elitarne

Jeśli ktoś chce zapłacić za mysz 200-300 zł, robi to najprawdopodobniej po to by znaleźć model z jednym z czujników Avago 9xxx. W tym przedziale cenowym wciąż rośnie też jakość wykonania, co widać np. po modelach CM Storm Sentinel Advance II lub Logitech G500s. Można również w tej cenie znaleźć myszki dla graczy z 6, 9, a nawet 12 programowalnymi przyciskami, jeśli ktoś oczywiście potrafi znaleźć dla nich zastosowanie.

Górny limit ceny faktycznie jest dość odległy. Dopłacić można za markę, oryginalny wygląd, eleganckie i programowalne podświetlenie, wykonanie z niezwykłych materiałów itp. Raczej nie poprawi to już wyników w grze, będzie natomiast z pewnością ciekawym elementem własnej jaskini gier. Szeroki wybór myszek dla gracza znajdziesz na: http://www.gameragon.pl/k585,akcesoria-myszki.html