fot. lenovo.com

Komputery dla graczy – jak wybrać najlepszy model?

Fani gier komputerowych częściej wybierają sprzęt stacjonarny niż laptopy. W przypadku tych urządzeń największe znaczenie ma bowiem wydajność i wysoka jakość obrazu, a nie mobilność. Na co jednak zwrócić uwagę, porównując komputery dla graczy dostępne na rynku?

Komputer idealny, czyli jaki?

Fani gier komputerowych częściej wybierają sprzęt stacjonarny niż laptopy
fot. lenovo.com

Sprzęt gamingowy powinien charakteryzować się kilkoma cechami. Musi on zapewniać odpowiednią wydajność przy obsłudze złożonych aplikacji (znaczenie ma więc procesor) oraz charakteryzować się najwyższą jakością graficzną. Za płynność akcji oraz szybkie reakcje odpowiadają karty graficzne. To one gwarantują również dobre odwzorowanie szczegółów i kolorów (ważna jest tutaj także wysoka rozdzielczość monitora dobranego do zestawu).

Zwróć uwagę na pamięć RAM

Podczas wnikliwego porównywania parametrów kart graficznych i procesorów wiele osób zapomina o pamięci RAM. A szkoda – dobre komputery dla graczy muszą błyskawicznie wykonywać obliczenia i przechowywać dane z wielu aplikacji otworzonych w systemie. Za to ostatnie odpowiadają właśnie kości RAM. Powinny one mieć nie mniej niż 8 GB.

Jaki dysk twardy i akcesoria?

Gry zajmują dużo miejsca, dlatego komputery dla graczy powinny mieć pojemny dysk twardy. Na dane możemy wybrać dysk talerzowy o dużej pojemności (np. 1 czy 2 TB). Taką jednostkę warto połączyć z szybkim dyskiem typu SSD, który będziemy wykorzystywać do uruchamiania Windowsa (więcej o dyskach SSD: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dysk_półprzewodnikowy).