Asus to jeden z najpopularniejszych producentów sprzętu elektronicznego

Komputery dla każdego

Asus to jeden z najpopularniejszych producentów sprzętu elektronicznego. Szczególnie popularne są komputery przenośne tej firmy, które uchodzą za bardzo dobrze wykonane, a przy tym posiadają doskonały stosunek ceny do jakości. Asus stworzył bardzo wiele serii komputerów osobistych z myślą o różnych grupach docelowych. Dlatego też w ofercie producenta coś dla siebie znajdą zarówno osoby szukające bardzo tanich komputerów, jak i profesjonaliści potrzebujący dużej wydajności, a także gracze komputerowi, którzy wymagają od komputera specjalnych udogodnień stworzonych właśnie dla nich. Poniżej przedstawiamy poszczególne serie komputerów Asus do różnych zastosowań.

Seria N

Asus to jeden z najpopularniejszych producentów sprzętu elektronicznego
fot. asus.com

Jest to podstawowa seria komputerów marki Asus. Seria ta idealnie nadaje się dla wszystkich osób potrzebujących komputera multimedialnego w dobrej cenie. Laptopy Asus z tej serii dostępne są w bardzo niskich cenach, a przy tym posiadają wydajne procesory dwurdzeniowe od Intela oraz 4 lub więcej GB pamięci RAM. Takie parametry w zupełności wystarczają do komfortowego oglądania filmów oraz przeglądania sieci. Pod względem stylistyki komputery te prezentują się naprawdę atrakcyjnie i nie można im niczego zarzucić. Mimo tego, że wykonane są z plastiku, to ich konstrukcja jest naprawdę solidna. Dla mniej wymagających użytkowników są to bardzo ciekawe propozycje.

ZenBook

ZenBook to seria komputerów z kategorii ultrabooków. Jak przystało na tego typu sprzęt, ZenBooki są bardzo lekkie oraz wykonane z aluminium. Dzięki temu ich konstrukcja jest naprawdę solidna. Dodatkowo sprzęt ten cechuje się tym, że posiada bardzo dobre parametry techniczne. Dysk SSD w połączeniu z procesorami Intel Core i5 gwarantuje naprawdę dobre osiągi. Jest to idealny sprzęt dla wszystkich osób, które od komputera wymagają przede wszystkim mobilności. Laptopy z serii ZenBook posiadają ekrany o przekątnej 13,3 cala.

Seria G

Najdroższa seria komputerów od Asus. Seria G to inaczej ROG czyli komputery kierowane wprost do graczy. Ceny tego typu urządzeń wynoszą nawet ponad 11 tysięcy złotych a zaczynają się od prawie 4 tysięcy. Za tak wysokimi cenami stoi jednak bardzo dobra wydajność, którą ciężko znaleźć u konkurencyjnych producentów. Topowe modele z tej serii wyposażone są w najlepsze obecnie podzespoły, jakie dostępne są na rynku. Dodatkowo wspierane są one przez potężną ilość pamięci RAM oraz bardzo duży dysk SSD, pozwalający na zgromadzenie sporej ilości danych.

Seria K

Kolejna seria nosi nazwę K. Jest to połączenie ultrabooka ze sprzętem o bardzo dużej wydajności. Idealnie sprawdzi się on jako urządzenie dla biznesmenów, ponieważ komputer jest lekki, łatwy w transporcie, a przy tym bardzo wydajny. Sprzęt ten dzięki procesorowi Intel Core i7 oraz karcie graficznej Nvidia GTX 940M (http://www.nvidia.pl/object/geforce-900m-graphics-cards-pl.html) sprawdzi się również jako urządzenie do obróbki grafiki. Komputery z tej serii posiadają ekran o przekątnej 14 cali oraz wykonane są w pełni ze szczotkowanego metalu. Dzięki temu bardzo dobrze się prezentują, a przy tym są stosunkowo lekkie, ponieważ ich waga nie wynosi więcej niż 2 kg.