Zakup dobrej jakości komputera przeznaczonego do gier nie jest łatwym zadaniem

Laptop dla gracza do 3000 zł

Zakup dobrej jakości komputera przeznaczonego do gier nie jest łatwym zadaniem. Trzeba mieć na uwadze bardzo wiele parametrów, od których zależy to, czy osiągniemy płynność podczas odtwarzania gier komputerowych, równie ważna jest oczywiście cena. Jaki komputer gamingowy do 3000 złotych wybrać?

Zakup dobrej jakości komputera przeznaczonego do gier nie jest łatwym zadaniem
fot. kuzniewski.pl

Laptopy do gier cieszą się coraz większą popularnością ze względu na to, że są praktyczne i można się z nimi bez problemu przemieszczać. Chociaż jeszcze kilka lat temu miłośnicy gier komputerowych byli skazani na korzystanie ze sprzętu stacjonarnego, dziś wielogodzinne rozgrywki ulubionych tytułów są możliwe nawet w podróży. Najtańsze komputery do gier można kupić już za około 1500 zł. Niestety w tym wypadku nie będzie można odtwarzać najnowszych tytułów. Gdy dysponujemy kwotą 3000 zł,  sytuacja wygląda lepiej, bo można kupić sprzęt dobrej jakości, który daje większe możliwości (więcej znajdziesz tutaj).

Jednym z komputerów do 3000 zł, który dobrze sprawdza się w grach jest Acer Aspire V15. Chociaż nie jest to laptop typowo gamingowy, to nadaje się do grania w gry ze względu na bardzo dobre parametry – procesor Intel Core i5, 8 GB pamięci RAM i kartę graficzną GeForce 840M. Poza tym komputer został zaopatrzony przez producenta w podświetlaną na czerwono klawiaturę oraz technologię CoolBoost, która ma na celu zwiększenie wydajności układu chłodzenia.

Kolejną propozycją sprzętu do 3000 zł przeznaczonego do gier jest Lenovo Ideapad Z50-70 wyposażony w kartę graficzną Nvidia GeForce 840M, 4 GB pamięci oraz ekran Full HD. Poza tym komputer charakteryzuje się tym, że ma bardzo wygodną klawiaturę oraz wydajny akumulator, który umożliwia pracę komputera bez zasilania do 5 godzin. Na uwagę zasługuje również Dell Inspiron 15 – to komputer multimedialny wyposażony w procesor Intel Core i7-5500U oraz kartę graficzną AMD Radeon R9 27. Producent wyposażył laptopa w 8 GB pamięć RAM, dysk twardy 1 TB SSHD.

Komputery gamingowe (więcej pod linkiem) to sprzęt z wyższej półki, przeznaczony dla entuzjastów nowoczesnych rozwiązań, którzy są dosyć wymagającymi użytkownikami. Chociaż najtańsze laptopy do gier można nabyć już za niecałe 1600 zł, warto zainwestować w sprzęt o lepszych parametrach, który dłużej nam posłuży.