fot. lenovo.com

Laptop Lenovo IdeaPad Y700-15

Lenovo IdeaPad Y700-15 to wydajny notebook dla graczy, charakteryzujący się mocnymi podzespołami, mobilnością i smukłą, elegancką konstrukcją. W jego wnętrzu znajdziemy najnowszy procesor Intel Core (i5 lub i7) oraz kartę graficzną nVidia GeForce GTX. Dzięki takiej konfiguracji notebook umożliwia uruchomienie ulubionych gier oraz innych materiałów multimediach, które potrzebują sprzętu o dużej wydajności. Lenovo IdeaPad Y700-15 został zaopatrzony w 15-calową matrycę IPS o rozdzielczości Full HD z powłoką anti-glare. Niestety ekran nie jest matowy, co utrudnia pracę w mocno oświetlonych pomieszczeniach oraz na świeżym powietrzu w słoneczne dni.

Lenovo IdeaPad Y700-15 to wydajny notebook dla graczy, charakteryzujący się mocnymi podzespołami, mobilnością i smukłą, elegancką konstrukcją
fot. lenovo.com

Laptop waży 2,6 kg, tak więc bez problemu można zabrać go ze sobą w podróż czy na spotkanie biznesowe. O jego mobilności świadczy również długi czas pracy na baterii. W przypadku przeglądania stron internetowych jest to 7 godzin, oglądania filmów 5 godzin i 46 minut, natomiast grania w gry 2,5 godziny. Laptop pracuje cicho nawet podczas większego obciążenia. Dzięki sprawnemu systemowi chłodzenia nie ma możliwości, aby się przegrzał.

Posiada charakterystyczną, wygodną, wyspową klawiaturę, którą wyróżnia czerwone podświetlenie. Jej dużą zaletą są pełnowymiarowe klawisze strzałek, co zwiększa precyzję ruchu. Natomiast do wad niestety trzeba zaliczyć niepraktyczny touchpad, który nie posiada osobnych przycisków. Lenovo IdeaPad Y700-15 ma w zasadzie wszystko to, czego potrzebują miłośnicy gier komputerowych. Można pochwalić go również za dobrej jakości dźwięk, który zapewniają głośniki stereo marki JBL, współpracujące z technologią Dolby Advanced Audio.

Jeśli chodzi o złącza, notebook ma identyczne wyposażenie jak jego poprzednik Y50-70 tzn. 3 porty USB, HDMI, RJ-45, czytnik kart pamięci, złącze combo, blokadę Kensingtona i złącze zasilające. Niektórzy z pewnością będą narzekać na brak portu mini DisplayPort. W podstawowej wersji laptop posiada tylko 4 GB pamięci RAM, nie są to jednak parametry wystarczające do komfortowego grania we wszystkie gry, tak więc najlepiej wybierać modele z minimum 8 GB RAM-u. Dodatkowo można zaopatrzyć go w dysk SSD (interfejs M.2).

IdeaPad Y700-15 to urządzenie wysokiej jakości w przystępnej cenie, które posłuży zarówno do pracy, jak i rozrywki. Jest wydajny, mobilny oraz stylowy. I choć jest dedykowany dla wytrawnych graczy, równie dobrze można wykorzystać go w pracy zawodowej, gdyż bez problemu obsługuje nawet bardzo skomplikowane aplikacje.