fot. rog.asus.com

Laptopy dedykowane graczom

Rynek gier komputerowych co roku wykracza poza swoje dotychczasowe granice. Producenci gier doskonalą swoje produkty, czyniąc z nich kolorowy i realny świat, w którym gracze z całego świata spędzają coraz więcej czasu. W odpowiedzi producenci sprzętu komputerowego muszą dorównać im kroku. Nowe modele komputerów, muszą być coraz bardziej efektywne aby sprostać wymaganiom premierowych gier.

Rynek gier komputerowych co roku wykracza poza swoje dotychczasowe granice
fot. rog.asus.com

Już dawno komputery stacjonarne przestały być jedynym słusznym wyborem dla aktywnych graczy. Od jakiegoś czasu także laptopy do gier to maszyny mocne, które nie odbiegają specyfikacją techniczną od swoich niemobilnych braci. Wszyscy liczący się na rynku sprzętu komputerowego producenci zainwestowali masę pieniędzy aby uczynić ze swoich laptopów atrakcyjną platformę do gier. Dlatego naturalnym było stworzenie dedykowanych serii modeli przeznaczonych do gier. Asus, Dell, Lenovo, Acer to tylko niektóre z firm, których sprzęt pokochały rzesze komputerowych zapaleńców. Sami producenci nie pozostają dłużni wobec swoich klientów. Doskonalą swoje komputery, często pytając także o zdanie samych odbiorców. Tak właśnie powstają kolejne modele Asus Republic of Gamers. W tej linii produktów to gracze mają realny wpływ na to jak konstruowane są nowe laptopy. Biorą udział w procesie testów, przyczyniając się do ciągłego doskonalenia producenta oraz do jeszcze lepszego zrozumienia oczekiwań graczy. A te z roku na rok są coraz większe, podobnie jak wymagania gier.

Już nie chodzi o to aby laptopy do gier spełniały swoją podstawową funkcję. Ich parametry techniczne to oczywiście wciąż najważniejszy aspekt. Producenci coraz częściej opakowują modele do gier w jeszcze bardziej atrakcyjne obudowy. Inspirują się nie tylko sugestiami ze świata graczy, ale także konstruktorami innych maszyn. Jeden z modeli jest inspirowany myśliwcem F-16, a to wszystko po to, aby laptopy do gier były maszynami drapieżnymi, cieszącymi oko i pasującymi do swoich odbiorców. Użycie oryginalnych materiałów, niecodzienny projekt, nowoczesne systemy audio, mocne głośniki. Te wszystkie elementy sprawiają, że laptopy do gier są coraz bardziej pożądanym produktem wśród wszystkich fanów wirtualnego świata.