fot. dell.com

Laptopy gamingowe – na co pozwalają i jak wybrać

Dobry laptop gamingowy to taki, który bez problemu odtworzy grę, którą właśnie kupiłeś. Jego zadaniem jest dostarczenie rozrywki na najwyższym poziomie do takiego stopnia, że świat wirtualny zaczyna się mieszać z rzeczywistym. Do tego potrzeba wydajnych podzespołów i przemyślanej budowy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego sprzętu?

Dobry laptop gamingowy to taki, który bez problemu odtworzy grę, którą właśnie przyniosłeś ze sklepu
fot. dell.com

Przede wszystkim należy skupić się na tym w jakie gry będziemy grali. Poszczególne produkcje mają bardzo zróżnicowane wymagania sprzętowe. Następnie należy sprawdzić czy dany sprzęt poradzi sobie z tą produkcją. Dla większej wiarygodności warto przeglądać fora w tematyce IT i poczytać opinię osób na temat tego jak dany sprzęt radzi sobie z daną produkcją. Jeżeli ktoś jednak chce przeznaczyć na komputer około 5 tysięcy złotych to może być pewien, że uruchomi na nim każdą grę. Nie każda oczywiście zadziała na maksymalnych detalach i w rozdzielczości Full HD ale gra będzie możliwa.

Wydajność w najpopularniejszych tytułach

Najpopularniejsze obecnie gry czyli Battlefield 4, Wiedźmin 3 czy Call of Duty na komputerze kosztujących około 5 tysięcy mogą zostać uruchomione i działać płynnie. Produkcje te są jednak bardzo wymagające przez co niestety mało który laptop będzie w stanie uruchomić je na najwyższych detalach i w rozdzielczości Full HD. Wystarczy jednak odrobinę obniżyć detale aby być już w stanie cieszyć się bardzo płynną grafiką. Jeżeli jednak jesteś fanem gier strategicznych to granie w nie na komputerze przenośnym jest jak najbardziej możliwe nawet na bardzo wysokich detalach.

Podsumowanie

Jak więc łatwo zauważyć obecnie laptopy gamingowe dają naprawdę bardzo duże możliwości i z powodzeniem mogą zastąpić komputer stacjonarny. Na nowych laptopach z takich serii jak na przykład Alienware bez problemu będziesz w stanie zagrać w każdą grę na przyzwoitych ustawieniach graficznych. Dodatkowo kupując laptop gamingowy będziesz posiadał sprzęt doskonale wykonany oraz taki, który będzie wyróżniał się swoim nietypowym wyglądem na tle innych komputerów mobilnych. Takie maszyny możesz dostać na: http://www.gameragon.pl/k905,laptopy.html.