fot. lenovo.com

Lenovo IdeaPad Y700-15

Lenovo IdeaPad Y700-15 to godny następca popularnych laptopów – Y50-70. Seria Y została stworzona specjalnie dla miłośników gier komputerowych, dlatego ten notebook charakteryzuje się niesamowitą wydajnością, ale zachowana została również jego mobilność.

Lenovo IdeaPad Y700-15 to godny następca popularnych laptopów – Y50-70
fot. lenovo.com

Choć na pierwszy rzut oka IdeaPad Y700-15 niczym nie różni się od swojego poprzednika, zmiany zaszły między innymi w zewnętrznej pokrywie, która nie jest już matowa. Obudowa została wzmocniona szczotkowanym aluminium, ma fakturę poszarpanych, przecinających się wzajemnie linii, niestety jest podatna na zabrudzenia. Pulpit roboczy w zasadzie jest taki sam jak u Y50, został wykonany z trwałego, gumowanego materiału. Zawiasy komputera są solidne, bardzo dobrze spełniają swoją funkcję, bo ekran w ogóle się nie wygina.

Jeżeli chodzi o złącza, w tym wypadku także nie ma niespodzianek. Laptop został wyposażony w standardowe dwa USB 3.0, USB 2.0, czytnik kart pamięci, RJ-45, złącze audio combo jack oraz blokadę Kensingtona. Niestety brakuje portu mini DisplayPort. Lenovo IdeaPad Y700-15 (http://www.gameragon.pl/k2085,laptopy-lenovo-y700-y700-15.html) posiada bardzo wygodną podświetlaną na czerwono klawiaturę, zaopatrzoną w lekko wyprofilowane klawisze o krótkim skoku. Oczywiście nie każdy będzie z niej zadowolony, ponieważ jest dosyć głośna. Nie zmienił się również touchpad, który nie ma osobnych przycisków funkcyjnych, co trochę komplikuje życie, gdyż przez przypadek można uruchomić niechciane funkcje.

Do pozytywnych cech tego komputera należy wysokiej jakości system audio tj. głośniki stereo marki JBL dające wyraźne dźwięki bez zakłóceń, na wyposażeniu znajduje się także subwoofer. Jeżeli chodzi o matrycę, producent podaje informacje, że jest matowa, co można wprowadzić klienta w błąd, bo tak naprawdę ekran posiada jedynie filtr matujący, tak więc można powiedzieć, że jest matowy tylko w połowie. Tutaj można się trochę rozczarować, gdyż ekran odbija światło, co uniemożliwia komfortową pracę na komputerze na zewnętrz oraz w pomieszczeniach o mocnym oświetleniu. Obraz nie jest najgorszej jakości, co więcej ma doskonałe kąty widzenia, sytuacja przedstawia się nieco gorzej z odwzorowaniem palety barw sRGB. Tak czy inaczej, szkoda że producent nie zaopatrzył IdeaPad Y700-15 w matową matrycę – poprzedni model ją miał.

Omawiany komputer zawiera wydajne podzespoły, między innymi (do wyboru) procesor Intel Core i5 lub i7 oraz kartę graficzną nVidia GeForce GTX. Istnieje możliwość dodania także dysku SSD, wyposażenia w kamerę Intel RealSense 3D oraz w 10-punktowy ekran dotykowy. Lenovo IdeaPad Y700-15 to ciekawy notebook, który doskonale sprawdzi się zarówno do gier, jak i do pracy.