Lenovo Y50-70 to komputer z serii uważanej jest za jedną z najlepszych linii laptopów ze średniej półki cenowej, przeznaczonych dla graczy. Laptop ma ciekawy, oryginalny design, który zwraca na siebie uwagę

Lenovo Y910 dla graczy

Lenovo Y910 to komputer z serii uważanej jest za jedną z najlepszych linii laptopów ze średniej półki cenowej, przeznaczonych dla graczy. Laptop ma ciekawy, oryginalny design, który zwraca na siebie uwagę. Obudowa komputera jest wykonana z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, dodatkowo wzmacniania jest aluminium. Jak na laptop przeznaczony do grania w gry nie jest ciężki, można stwierdzić, że ważny jedyne 2,4 kg, producent uzyskał taką wagę między innymi dzięki wyeliminowaniu napędu optycznego. Lenovo Y910 został wyposażony w metalową pokrywę oraz  dobrze spasowany korpus. Solidne wykończenie maszyny z pewnością zasługuje na pochwałę, jest to bez wątpienia jej największa zaleta.

Lenovo Y50-70 to komputer z serii uważanej jest za jedną z najlepszych linii laptopów ze średniej półki cenowej, przeznaczonych dla graczy. Laptop ma ciekawy, oryginalny design, który zwraca na siebie uwagę
fot. lenovo.com

Niestety wykończenie z aluminium powoduje, że urządzenie bardzo szybko zbiera odciski palców, co trzeba zaliczyć do jego minusów. Pulpit roboczy Y910 jest dwuczęściowy, został wykonany z gumowanego plastiku, górna część jest wykończona na wysoki połysk. Nie każdy będzie zadowolony z ilości portów, których po prostu jest zbyt mało. Na wyposażeniu tego modelu znajduje się złącze HDMI, 2 x USB 3.0 i RJ45 LAN,  czytnik kart SD, jedno gniazdo USB 2.0 oraz złącze Kensingtona. Decydując się na zakup tego laptopa dostajemy 5,6-calowy ekran UHD, procesor i7-4720HQ oraz grafikę GeForce GTX 960M. Dzięki pokrywie serwisowej otrzymujemy łatwy dostęp do podzespołów, wystarczy zdemontować trzy śrubki. Lenovo Y910 posiada akumulator o pojemności 7400 mAh, niestety już po 3 godzinach standardowej pracy, wymaga on podłączenia do zasilania.

Decydując się na zakup tego modelu, będziemy mogli wybierać spośród dwóch typów rozdzielczości Full HD i UHD. Ekran nie jest matowy, także nie będzie można cieszyć się z komfortowej pracy na świeżym powietrzu, czy w nieodpowiednio oświetlonym pomieszczeniu. Można być zdziwionym, bo większość urządzeń tej klasy, posiada matowy ekran, co uważane jest za standard. Jeżeli chodzi o osprzęt, trzeba przyznać, że klawiatura jest wygodna, co ciekawe jest uznawana za jedną z najlepszych, jakie oferują producenci sprzętu komputerowego.

Laptopy do gier Lenovo cieszą się dużym powodzeniem, wybierając tego typu sprzęt, warto wziąć omawiany model pod uwagę. Laptop jest wydajny, wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami, chociaż oczywiście nie jest pozbawiony wad. Mimo słabej baterii, można pochwalić go za to, że ma solidną obudowę, co również jest ważne szczególnie w przypadku komputera mobilnego, z którym często się przemieszczamy.