Lenovo Y700 for gamers

Lenovo Y700-15 – dobra wydajność w atrakcyjnej cenie

Lenovo miało swój moment w 2005 roku, kiedy to pojawiła się seria ThinkPad. Skierowana ona była głównie do biznesmenów i osób pracujących w biurach. Sukces jaki odniosła ta seria pomógł producentowi uzyskać jedną z czołowych pozycji w gronie solidnych firm dostarczających sprzęt komputerowy. W późniejszym czasie powstała seria, która została dedykowana graczom. Mowa tutaj o modelach Y, gdzie niebanalna i efektowna stylistyka połączyła się z bardzo dobrą specyfikacją techniczną.

Podzespoły i grafika

Do jednego z najtańszych modeli należy komputer o oznaczeniu 700-15, który jest do nabycia już za

Lenovo Y700 for gamers
fot. Lenovo.com

około 3500 złotych. Bardzo ładnie wyglądająca konstrukcja, a także silne podzespoły uczyniły z niego ciekawą propozycję dla wszystkich tych, którzy są na bieżąco z premierowymi tytułami gier. Wysoki poziom detali oraz dobra płynność podczas grania w najnowsze produkcje jest gwarantowana przez ten model komputera. Wybór nie mógł być inny, mózgiem Lenovo Y700-15 jest procesor Intel Core i5 lub i7, który doskonale współpracuje z jedną z najlepszych kart graficznych z rodziny nVidia GeForce GTX. Takie połączenie pozwala być pewnym, że sprzęt ten bardzo dobrze odnajdzie się w roli laptopa o przeznaczeniu gamingowym. W omawianym modelu została zamontowana 15,6-calowa matryca IPS pracująca także w rozdzielczości Full HD. Na ekranie będziemy w stanie dostrzec najmniejszy nawet detal i to w pełnej palecie barw.

Sprzęt audio

Producenci sprzętu gamingowego przywiązują dużą wagę do każdego detalu związanego z ogólnym odbiorem sprzętu. Podobnie zatem jak w konkurencyjnych modelach przeznaczonych do gier producenci zainstalowali odpowiedni system audio. W tym przypadku został on dostarczony przez zewnętrznego partnera, specjalistę w swojej branży a także uznaną markę jaką jest JBL. Rozwiązanie jest wspierane przez nowoczesną technologię Dolby Advanced Audio, dzięki której uzyskany dźwięk jest wyraźny i krystalicznie czysty.

Obudowa

Cała stylistyka serii Y, do której przyzwyczaiła nas marka Lenovo, ma atrakcyjny i drapieżny charakter, który cieszy swoim wyglądem. Na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z niebanalnym sprzętem, którego przeznaczenie nie może być inne jak rozgrywki komputerowe. Nie inaczej jest w modelu Y700-15, w którym dodatkowo zainstalowano klawiaturę nazwaną przez producenta AccuType, która posiada podświetlane i profilowane klawisze o płaskim kształcie, które idealnie sprawdzą się w trakcie trwania każdej rozgrywki.