fot. lenovo.com

Lenovo Y700-15 – solidna maszyna dla wymagającego gracza

Linia laptopów Lenovo Y700 została zaprojektowana z myślą o wymagających graczach komputerowych. Dla osób, którym zależy na połączeniu bardzo mocnych podzespołów ze zgrabnymi kształtami, stworzony został model Lenovo Y700-15 – notebook z matrycą o przekątnej 15,6 cala, wyposażony w sprawdzone procesory Intel Core i5 lub Intel Core i7 oraz układ graficzny z rodziny nVidia GeForce GTX (http://www.nvidia.pl/object/geforce-desktop-graphics-cards-pl.html).

Pierwsze wrażenie

Linia laptopów Lenovo Y700 została zaprojektowana z myślą o wymagających graczach komputerowych
fot. lenovo.com

Laptopy gamingowe od Lenovo nie wyróżniają się masywnymi obudowami, jak ma to miejsce w przypadku słynnych Asus ROG czy maszyn z oferty Alienware. Nowa linia 700 nie różni się od swoich poprzedników. Lenovo Y700-15 jest smukły i naprawdę atrakcyjnie się prezentuje. Konstrukcja waży około 2,6 kg, obudowa ma szerokość 387 mm, głębokość 277 mm i wysokość zaledwie 26 mm.

Wielozadaniowy procesor

Lenovo Y700-15 jest solidną maszyną dla gracza. Podzespoły zostały spasowane pod kątem wymagających fanów multimedialnej rozrywki, dlatego dla systemu nawet najnowsze gry z grafiką 3D nie powinny być zbyt dużym obciążeniem.

Użytkownicy, którzy poszukują sprzętu w przystępnej cenie, mogą wybrać konfigurację z procesorem Intel Core i5. Dostępne są jednak także droższe wersje ze znakomitymi jednostkami czterordzeniowymi Intel Core i7. Są to modele oparte na architekturze Haswell, wyposażone w technologię Hyper-Threading podwajającą obliczenia na wszystkich rdzeniach. Takie rozwiązanie zwiększa wielozadaniowość, sprawia, że laptopy Lenovo Y700-15 nie mają problemu z jednoczesną obsługą kilku zaawansowanych aplikacji jednocześnie.

Procesor Intel Core i7 6700HQ może pochwalić się częstotliwością taktowania do 3,5 GHz. W tym miejscu wato wspomnieć, że producent zadbał także o odpowiedni zapas pamięci RAM – 2 kości po 16 GB stanowią bardzo silne wsparcie dla mocnego procesora.

Najwyższa jakość grafiki

Za wydajność graficzną Lenovo Y700-15 odpowiadają karty nVidia GeForce GTX 960M (architektura Maxwell). Doskonale radzą sobie one z obsługą wymagających gier komputerowych zapewniając wysoką płynność akcji i wyraźny, realistyczny obraz. Układ ten sprawdzi się przy rozdzielczości HD, w rozdzielczości Full HD wskaźnik FPS jest nieco niższy niż w Allienware 17, który korzysta z kart GeForce GTX 970M lub 980M.

Warto jednak podkreślić, że karta GeForce GTX 960M obsługuje monitory w rozdzielczości 4K, dzięki czemu komputer z powodzeniem można wykorzystać do oglądania filmów.

Co z jakością obrazu?

W laptopach Lenovo Y700-15 wykorzystane zostały matryce typu IPS o przekątnej 15,6 cala. Wyróżniają się one nie tylko szerokimi kątami widzenia, ale także bardzo dobrym podświetleniem  oraz mistrzowskim odwzorowaniem czerni. Rozdzielczość Full HD pozwala zaś dostrzec wszystkie szczegóły obrazu.

Funkcjonalne dodatki

Producent zadbał o szereg rozwiązań, które zapewniają najwyższy poziom rozrywki. Markowe nagłośnienie z głośnikami stereo JBL i technologią Dolby Advanced Audio generuje czyste tony i pozwala użytkownikowi przenieść się do świata  akcji toczącej się w grze (dźwięk jest przestrzenny). Podświetlana klawiatura z dużymi klawiszami strzałek zapewnia wygodne sterowanie nawet w nocy, a bogaty zestaw portów pozwala podłączyć potrzebne urządzenia zewnętrzne.

Na uwagę zasługuje także nowoczesny system chłodzący, który efektownie odprowadza ciepło wyprodukowane przez mocarny procesor i kartę graficzną.