fot. lenovo.com

Lenovo Y700 – udana seria komputerów gamingowych

Większość osób śledzących pojawiające się trendy w komputerach osobistych nie mogło przegapić roku 2005. Wtedy to na rynku pojawił się gracz zwany Lenovo i jego seria ThinkPad. Dedykowana głównie do użytku domowego i prac biurowych, szybko zyskała sobie przychylność biznesmenów oraz osób ceniących bezpieczeństwo. Głównie za sprawą nowoczesnych technologii oraz prostego, ale skutecznego czytnika linii papilarnych, który zabezpieczał zawartość laptopa przed niepożądanymi osobnikami. Przyszedł czas aby Lenovo Y700 – nowa seria laptopów tego producenta, ruszyła na podbój serc miłośników gier komputerowych (o czym więcej tutaj). Znajdą oni w tej linii mocną specyfikację techniczną oraz niebanalny wygląd, który może zachęcić do kupna danego modelu. Po zakupie wiele osób będzie bardzo zadowolonych z tego, co od Lenovo otrzymało.

Wygląd

Lenovo Y700 wyposażono w system audio od firmy JBL, która jest specjalistą w swoim fachu
fot. lenovo.com

Stylistyka serii Y700 to nowocześnie i drapieżnie wyglądająca stylistyka, która może przyciągnąć samym widokiem niejednego gracza. Smukłe, podświetlone kształty idealnie wpisuje się w trendy sprzętu gamingowego dostępnego na rynku. Nowym elementem charakterystycznym dla komputerów Lenovo jest system AccuType, gdzie klawiatura jest lekko wyprofilowana i podświetlona, a klawisze strzałek kierunkowych nieco większe, co ułatwia rozgrywkę. Lenovo Y700 wyposażono w system audio od firmy JBL, która jest specjalistą w swoim fachu. Głośniki grają wyraźnie i czysto, co jest zdecydowanym plusem urządzenia. Atutem jest również użycie systemu Dolby Advanced Audio, który dodaje głębi dźwiękom gier i innych multimediów odtwarzanych na urządzeniu.

Podzespoły

Producent postawił na sprawdzone rozwiązania technologiczne. Zestawił ze sobą dobrze znany procesor Intel Core i5 lub i7 oraz kartę z rodziny nVidia Geforce GTX. Oba podzespoły świetnie ze sobą współpracują, co pozwala na rozgrywkę na wysokich detalach i z odpowiednią płynnością we wszystkie premierowe tytuły. Obraz podziwiany jest na matrycy IPS o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości Full HD.

Lenovo Y700 powtórzy sukces ThinkPad?

Znany od 2005 model ThinkPad przed długi czas był flagową propozycją koncernu Lenovo. Zyskał sobie szerokie grono odbiorców wśród biznesmenów i pracowników biurowych. Rozwiązania zabezpieczające, jak chociażby czytnik linii papilarnych, na długo stały się wyznacznikiem w bezpieczeństwie komputerów osobistych. Lenovo idzie o krok dalej, chcąc zawalczyć o nowy profil klienta. Dynamicznie rozwijający się rynek gier komputerowych spowodował, że firma skierowała swoje zainteresowanie właśnie na społeczność graczy. Co za tym idzie, musieli postarać się o niebanalną stylistykę oraz mocne podzespoły, które poradzą sobie z najnowszymi produkcjami.

Podzespoły

Warto zwrócić uwagę, że producenci sprzętu komputerowego, o którym mowa, sięgnęli po sprawdzone podzespoły, które już nie raz osiągały bardzo dobre rezultaty w innych modelach. Sercem komputera jest procesor Intel Core i5 lub i7. Partneruje jej karta graficzna nVidia GeForce GTX, dzięki czemu sprzęt zyskał odpowiednią wydajność pod kątem wysokiej jakości grafiki gier i multimediów. Seria Lenovo Y700 podzielona jest na dwie podkategorię – 15 i 17, które oznaczają wielkości zastosowanych matryc.

System audio i klawiatura

Twórcy sprzętu zadbali także o system audio, który w tym przypadku jest dziełem uznanej marki JBL, specjalizującej się w nagłośnieniu o różnym zastosowaniu. Znaczek tej firmy na komputerze Lenovo to gwarancja czystego i przejrzystego dźwięku. Jakby tego było mało, dodano nowoczesny system Dolby Advanced Audio, który dokłada dźwiękowi głębi i wprowadza go na wyższy poziom. Marka Lenovo i seria Y znane są z systemu klawiatur AccuType, dzięki czemu uzyskujemy wygodne, lekko wyprofilowane klawisze.