Seria laptopów Y jest kierowana dla miłośników gier komputerowych, którzy są użytkownikami wymagającymi

Lenovo Y910 – idealny dla graczy

Seria laptopów Y jest kierowana dla miłośników gier komputerowych, którzy są użytkownikami wymagającymi. Lenovo Y910 to model, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, jest on dostępny w wersji piętnastocalowej oraz siedemnastocalowej.

Seria laptopów Y jest kierowana dla miłośników gier komputerowych, którzy są użytkownikami wymagającymi
fot. lenovo.com

Lenovo Y910 jest następcą modelu Y50-70, który nadal cieszy się dużą popularnością. Komputery tej klasy zostały docenione przez producentów za wydajność oraz elegancki design. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to urządzenie bardzo solidne, jego elementy są dobrze spasowane. Obudowa została wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego oraz aluminium. Konstrukcja jest czarna, solidna, nie ugina się nawet pod większym naciskiem, mimo to niestety bardzo szybko zbiera odciski palców.

Panel roboczy został wykonany z podgumowanego tworzywa, wykończenie jest matowe, dzięki temu komputer wygląda bardzo elegancko, po bokach znajdują się maskownice głośników.  Laptop posiada dwa porty USB 3.0, HDMI, LAN, gniazdo Kensington, złącze zasilania, czytnik kart i port USB 2.0 na lewej. Jednym z najmocniejszych elementów Lenovo Y910 jest klawiatura, która jest charakterystyczna dla tego producenta. Pracuje się na niej wygodnie, skok klawiszy jest wysoki, oczywiście jest podświetlana na czerwono. Głośniki Lenovo Y910 pochodzą od firmy JBL, dźwięki są dobrej jakości, komputer posiada dwa głośniki podstawowe oraz jeden niskotonowy.

W Y910 znajdziemy piętnastocalową matrycę IPS o rozdzielczości Full HD. Tak, więc obraz jest dobrej jakości, a kąty widzenia są szerokie, chociaż odwzorowanie kolorów mogłoby być lepsze. Ekran nie jest w pełni matowy, ale można komfortowo używać laptopa nawet na dworze czy w nieodpowiednio oświetlonym pomieszczeniu.

Konfiguracja Y910 sprawia, że jest bardzo wydajny. Został wyposażony w procesory Intel Core szóstej generacji oraz grafikę nVidia GeForce GTX 960M, oczywiście możemy dobrać parametry według własnych potrzeb, bo producent daje do wyboru kilka konfiguracji. Chociaż poprzednik Y700 miał problem z układem chłodzenia, ten komputer działa naprawdę dobrze. Generowany szum nie jest irytujący, co ciekawe nawet podczas większego obciążenia laptop pozostaje chłodny. Wszystko za sprawą dobrze przemyślanej konstrukcji układu chłodzenia, laptop został wyposażony w dwa wentylatory. Chociaż w tym wypadku praca komputera bez zasilania nie jest priorytetem, Y910 w tym względzie bardzo pozytywnie zaskakuje, bo umożliwia przeglądanie komputera bez zasilania do 7 godzin. Lenovo Y910 jest godny uwagi, w przeciwieństwie do większości laptopów gamingowych jest lekki, cichy, przy czym nie traci na wydajności.