fot. lenovo.com

Multimedialny Lenovo IdeaPad Y700

Lenovo IdeaPad Y700 należy do grupy laptopów dedykowanych miłośnikom gier, którym zależy na wydajności i mobilności urządzenia. Obudowa IdeaPada Y700 wizualnie nie została zmieniona, niestety nie jest matowa jak u jej poprzednika Lenovo Y50-70, przez co szybciej się brudzi. Konstrukcję wzmocniono szczotkowanym aluminium, zaletą tego modelu jest także wygodna, podświetlana na czerwono klawiatura. Posiada ona odpowiednio wyprofilowane klawisze, które zwiększają komfort użytkowania, a także pełnowymiarowe klawisze strzałek umożliwiające precyzję ruchu, co przydaje się szczególnie w trakcie rozgrywek.

Lenovo IdeaPad Y700 należy do grupy laptopów dedykowanych miłośnikom gier, którym zależy na wydajności i mobilności urządzenia
fot. lenovo.com

Zastrzeżenia można mieć do gładzika, który wygląda wprawdzie bardzo nowocześnie, ale nie jest zbyt komfortowy w obsłudze, głównie dlatego, że przez przypadek można aktywować niechciane funkcje. Do niezbyt udanych elementów IdeaPad Y700 należy także matryca, dostępna w wersji Full HD 15,6″, 4K lub 17,3″. Niestety odbija światło, przez co komputer nie nadaje się do użytkowania na świeżym powietrzu, ani w pomieszczeniach mocno oświetlonych. W zasadzie można powiedzieć, że jest to ekran pół-matowy, gdyż na matrycę nałożono specjalny filtr matujący. Mimo to, można być zadowolonym z ostrego, wyraźnego obrazu oraz szerokich kątów widzenia.

Spasowanie notebooka jest dobre, nie trzeszczy ani nie ugina się pod naciskiem. Opisywany laptop wyposażono w zestaw portów, między innymi dwa USB 3.0, USB 2.0, czytnik kart pamięci, RJ-45, złącze audio combo jack oraz blokadę Kensingtona. Jego wnętrze zawiera wydajne podzespoły, które można rozbudować. Nie mniej jednak uzyskanie dostępu do wnętrza Lenovo IdeaPad Y700 wymaga sporo cierpliwości. Na początku trzeba rozkręcić 11 śrubek, następnie podważyć pokrywę, co może okazać się sporym wyzwaniem ze względu na to, że pomiędzy klapą a resztą obudowy nie ma praktycznie wolnej przestrzeni. Laptop współpracuje z mocnymi procesorami Intel Core i5 i i7 6-tej generacji (Skylake) zintegrowanymi z kartą graficzną nVidia GeForce GTX. Dzięki temu jest bardzo wydajny, tak więc ma szansę zadowolić zarówno zapalonych graczy, jak i tych, którzy chcą, aby służył im głównie w pracy zawodowej.

Lenovo IdeaPad Y700 to laptop multimedialny w bardzo atrakcyjnej cenie. Pozytywnie prezentuje się jego wydajność, jakość obrazu, rozmieszczenie złączy oraz mobilność. Na pochwałę zasługują też głośniki generujące przestrzenny, wyraźny dźwięk. Choć nie każdy będzie zadowolony z matrycy czy gładzika, trzeba przyznać, że mimo wszystko sprzęt plasuje się na naprawdę wysokim poziomie i na pewno warto mieć go na uwadze.