myszki do grania

Myszki dla graczy – superczułe i ultraszybkie

Jest jeden cel – pokonać wszystkich innych i wygrać grę. Posiadasz odpowiednie umiejętności, masz świetny refleks, znasz strategie i kontr-strategie. Potrzebujesz jeszcze dobrego narzędzia, dzięki któremu dasz radę to wszystko wykorzystać. Nawet najlepszy gracz poniesie klęskę, jeśli będzie polegał na myszce o niskiej rozdzielczości i wysokim czasie reakcji… a na to nie możesz sobie pozwolić.

Właśnie dlatego tworzone są specjalne myszki dla graczy – wysokiej jakości sprzęt peryferyjny, zaprojektowany, by spełnić oczekiwania największych wyjadaczy. Charakteryzują się przede wszystkim dużą częstotliwością próbkowania (ok. 1000 Hz), błyskawiczną reakcją na ruch i kliknięcia (w granicach 1 ms) i wysoką czułością sensora oraz rozdzielczością (nawet przekraczającą 10 000 dpi, choć dla większości graczy zdecydowanie wystarczą niższe wartości). Przede wszystkim jednak, posiadają oprogramowanie pozwalające na konfigurację ustawień. Kalibracja czułości sensora czy wielostopniowa zmiana rozdzielczości umożliwiają dostosowanie myszki do szybkości działania danego gracza.

myszki do grania
fot. Asus.com

Istotna jest też wbudowana pamięć, pozwalająca na przechowywanie ustawień z różnych gier. To niezwykle wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie ma potrzeby wprowadzania zmian przy zmianie gry. Z kolei programowanie funkcji przycisków (których w myszach gamingowych jest z reguły od 5 wzwyż) to szansa np. na błyskawiczne wykorzystanie dodatkowej umiejętności postaci z gry FPS czy MMORPG.

 

Nie tylko parametry

 

Przy wyborze ważne są również czysto fizyczne cechy. Myszka dla gracza jest jak broń dla żołnierza oddziałów specjalnych – musi mieć kształt i ciężar idealnie dopasowany do konkretnej dłoni. Dlatego niektóre modele można wyważyć za pomocą modułowych ciężarków o masie kilku gramów. Dodatkowo myszka powinna mieć antypoślizgową powłokę, która zapewni dobrą przyczepność (nawet spoconej dłoni). Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy, producenci zaczęli już nawet pokrywać gumową warstwą przyciski, aby uniknąć możliwości ześlizgnięcia się palca.