Dobre laptopy gamingowe produkuje coraz więcej firm

Najlepsze laptopy dla graczy

Zbliża się połowa 2016 roku, można więc śmiało oceniać modele laptopów, które weszły na rynek z jego początkiem. Od razu widać, że atmosfera zagęściła się, a dobre laptopy gamingowe produkuje coraz więcej firm (o czym więcej tutaj: http://www.gameragon.pl/k905,laptopy.html). Które z nich robią to najlepiej?

Bez ograniczeń

Dobre laptopy gamingowe produkuje coraz więcej firm
fot. lenovo.com

Niektóre modele kosztują po kilkanaście tysięcy złotych, a mimo to znajdują nabywców. Co takiego oferują MSI GT72 Dominator, Dell Alienware 17 R3 czy Aorus X7 ProSync, że warto za nie zapłacić? Przede wszystkim wydajność porównywalną z mobilnymi stacjami roboczymi. Standardem w tej klasie są 4-rdzeniowe procesory Intel Core i7-6700/6820 HQ, możliwość rozbudowania nawet do 32 GB RAM i karty graficzne nVidia GeForce GTX 980m. Część modeli z tej półki może też być opcjonalnie wyposażone w matryce 4K, a wszystkie mają w standardzie wzmacniane klawiatury o kilku stopniach podświetlenia i dodatkowych klawiszach do bindowania skrótów.

Wszystko czego potrzeba

Dobre laptopy dla graczy nie kończą się na wyżej wspomnianych. Nawet schodząc z ceną o 5000 zł  w dalszym ciągu poruszamy się wśród zacnych maszyn o 4rdzeniowych procesorach i kartach graficznych takich jak nVidia GeForce GTX 960m. Oczywiście tu już nie znajdziemy ekranów o rozdzielczości wyższej niż FHD. Bardzo często również design będzie bardziej stonowany i mniej zoptymalizowany pod kątem graczy. Bardzo dobre maszyny w tej kategorii nalezą między innymi do serii Asus ROG, Razer Blade i MSI GL.

Byle grało

Wbrew pozorom z ceną można zejść jeszcze niżej. Dobrym przykładem są kosztujące u nas poniżej 4000 zł laptopy Lenovo Y700, MSI GP oraz cywilne laptopy Dell i HP wyposażone w dobre karty graficzne i 4-rdzeniowe procesory. W tej kategorii można znaleźć też ciekawy pomysł z serii Dell Alienware – 13 calowego laptopa gamingowego.

Biznesowo-gamingowe

W karty GeForce 960m wyposażonych jest kilka modeli biznesowych MSI i Lenovo. Taki ThinkPad T460p może współzawodniczyć z laptopami gamingowymi średniej półki choć jego oficjalne przeznaczenie jest zupełnie inne.