fot. msi.com

Notebooki MSI – funkcjonalny sprzęt multimedialny

Marka MSI wyspecjalizowała się w produkcji sprzętu multimedialnego. Obok wielu modeli PC i monitorów, użytkownicy znajdą notebooki MSI idealne do użytku komercyjnego. Są to zarówno serie wykorzystujące podstawowe podzespoły, jak i droższe laptopy idealnie wpisujące się w oczekiwania wymagających fanów gier komputerowych.

GE – ekonomiczne i funkcjonalne

Marka MSI wyspecjalizowała się w produkcji sprzętu multimedialnego
fot. msi.com

Notebooki MSI z serii GE to funkcjonalny sprzęt multimedialny w przystępnych cenach. Dostępne są modele wyposażone w klasyczne matryce o przekątnej 15,6 cala oraz większe konstrukcje 17,3-calowe. Użytkownicy mogą wybrać ekrany w rozdzielczości Full HD, a gdy zależy im niemal na kinowej jakości obrazu, sięgnąć po konfiguracje w rozdzielczości 4K. Za moc obliczeniową sprzętu odpowiadają procesory 2-rdzeniowe lub 4-rdzeniowe jednostki Intel Core i7. Konstruktorzy zadbali także o odpowiednią wydajność graficzną i wykorzystali cenione karty z rodziny nVidia GeForce GTX.

Osoby poszukujące dobrego laptopa multimedialnego, który sprawdzi się do gier, oglądania filmów i innej rozrywki, mogą wybrać model MSI GE62. Wyposażony jest on w 15,6-calową matrycę typu IPS w rozdzielczości Full HD. Notebook ten korzysta z mocy czterordzeniowych procesorów Intel Core i7-472HQ o częstotliwości taktowania do 3,6 GHz. Funkcja Hyper-Threading gwarantuje wielozadaniowość, a karta GeForce GTX 960M zapewnia płynną rozrywkę nawet w rozdzielczości Full HD (wskaźnik FPS w wielu grach nie spada poniżej 40).

Doskonale prezentują się także nieco większe notebooki MSI GE72 (matryca o przekątnej 17,3 cala, rozdzielczość Full HD). Ważą one około 2,7 kg, mają obudowę o grubości 2,9 cm i szereg praktycznych dodatków (m.in. 4 porty USB, DisplayPort, HDMI). Ciemne powierzchnie z czerwonymi dodatkami nadają konstrukcji ciekawy, nowoczesny wygląd. Za ich wydajność odpowiadają procesory Intel Core i7. RAM można rozbudować do 16 GB. Moc graficzną zapewniają karty nVidia GeForce 960M lub 965M.

Seria GS – mobilne i wydajne

W ofercie MSI dostępny jest także sprzęt, który łączy multimedialną funkcjonalność z wysoką mobilnością. Notebooki MSI GS są zgrabne, lekkie i posiadają dobrej jakości podzespoły. Użytkownicy w tej serii znajdą nie tylko laptopy z matrycami o przekątnej 15,6 oraz 17,3 cala, ale także mniejsze modele 14,1-calowe, które nie są zbyt popularne w sektorze sprzętu do gier.

Osoby, którym zależy na lekkim, poręcznym laptopie multimedialnym, mogą wybrać model MSI GS 40 ważący około 1,6 kg. 4-rdzeniowe procesory Intel Core i7 oraz karty nVidia GeForce GTX 970M zapewniają odpowiednią wydajność nawet wtedy, gdy włączymy najnowszą grę komputerową.

MSI GT – zaawansowany sprzęt dla wymagających graczy

W ofercie MSI dostępne są także prawdziwe stacje gamingowe – zapewniające odpowiednią moc obliczeniową i graficzną potrzebną do stabilnej pracy systemu przy odpaleniu zaawansowanej gry. Takie wymogi spełniają notebooki MSI z linii GT.

Prawdziwą perełką jest MSI GT80 – duży laptop z ekranem o przekątnej 18,4 cala, ważący do 5 kg i mający bardzo masywną obudowę ze szczotkowanego aluminium (jej wysokość to 49 mm) z emblematem smoka i czerwonymi listwami. Laptop ten zaskakuje niemalże porażającą wydajnością, którą zawdzięcza 4-rdzeniowym procesorom Intel Core i7 o częstotliwości taktowania nawet do 4,0 GHz, 32 GB RAM oraz karcie graficznej nVidia GeForce GTX 980M z 8 GB własnej pamięci VRAM.