Seria komputerów Lenovo Y700 już na stałe zagościła wśród komputerów kierowanych do graczy

Topowa propozycja Lenovo dla graczy

Seria komputerów Lenovo Y700 już na stałe zagościła wśród komputerów kierowanych do graczy (więcej: http://www.gameragon.pl/k2085,laptopy-lenovo-y700-y700-15.html). Przygotowanie wielu wersji wydajnościowych tych komputerów było dla Lenovo strzałem w dziesiątkę i sprawiło, że każdy mógł wybrać odpowiedni komputer dla siebie. Dla najbardziej wymagających graczy powstała jednak seria Y700-17. Dwie ostatnie cyfry to nic innego jak rozmiar matrycy. Czy więc sprzęt ten jest tym, do którego warto dopłacić i wybrać go zamiast wersji 15-calowej? Przekonajmy się.

Wykonanie i wygląd

Seria komputerów Lenovo Y700 już na stałe zagościła wśród komputerów kierowanych do graczy
fot. lenovo.com

Pod względem wykonania oraz wyglądu Y700-17 to po prostu powiększona wersja modelu 15-calowego. Komputer wygląda więc dokładnie tak samo oraz zastosowane zostały te same materiały do jego wykonania. Ze względu na to, że sprzęt jest większy, powiększeniu uległ wylot powietrza. Tak samo jak wersja 15-calowa jest to więc sprzęt wykonany bardzo dobrze. Sztywność wszystkich elementów jest jak najbardziej zadowalająca i nie można jej kompletnie niczego zarzucić. Na plus jest również doskonałe spasowanie wszystkich elementów i brak jakiegokolwiek trzeszczenia podczas nacisku. Możliwe jest również otworzenie komputera jedną ręką, co jest bardzo wygodne i zasługuje na pochwałę.

Wydajność

Same podzespoły w najmocniejszej wersji są również dokładnie takie same, jak w wersji 15-calowej. Ponownie klient otrzymuje więc bardzo popularny w obecnych laptopach procesor Intel Core i7-6700HQ, 32 GB pamięci RAM typu DDR4 oraz kartę graficzną GTX 960M z pamięcią 4 GB. Pod względem wydajności sprzętu w grach również jest ona taka sama jak w wersji 15-calowej. Możliwa jest więc płynna i komfortowa rozgrywka w większości nowych gier i jedynie Wiedźmin 3 do płynnej gry w rozdzielczości Full HD wymaga obniżenia szczegółowości grafiki do poziomu średniego. Pod względem osiągów sprzęt ten prezentuje się naprawdę przyzwoicie i spełni oczekiwania większości graczy posiadających taki budżet na komputer, w jakim dostępne jest Lenovo Y700-17.

Podsumowanie

Jak więc łatwo zauważyć, poza większym ekranem klient nie dostaje praktycznie niczego nowego w Y700-17 w porównaniu z wersją 15-calową. Pojawia się więc zasadnicze pytanie: czy warto zakupić wersję 17-calową? Różnica w cenie pomiędzy dwoma komputerami w najmocniejszych wersjach jest bardzo minimalna, a więc jeżeli ktoś naprawdę potrzebuje większego ekranu do bardziej komfortowej rozgrywki, to jak najbardziej warto dopłacić. Należy jednak pamiętać, że transport wersji 17-calowej będzie odrobinę trudniejszy ze względu na większą wielkość oraz wagę urządzenia.