fot. clevo.com

Wady i zalety laptopów dla graczy

Jaki będzie idealny laptop dla gracza? W obecnych czasach ofert w sklepach jest tak niesamowicie wiele, że praktycznie każdy gamer może się nabawić bólu głowy, zanim ostatecznie wybierze dla siebie coś o odpowiednich parametrach i o rozsądnej cenie. Warto się zatem zastanowić jaki powinien być idealny laptop gamingowy.

Mobilny komputer dla gracza, to bez wątpienia świetne i bardzo kompaktowe rozwiązanie
fot. anandtech.com

Osoby, które szukają dobrej jakości sprzętu dla gracza dość często stoją przed poważnym dylematem – czy lepiej kupić urządzenie mobilne czy też stacjonarny komputer PC. Nie ulega wątpliwości, że oba rozwiązania mają zarówno wady, jak i zalety.

Laptop gamingowy

Mobilny komputer dla gracza, to bez wątpienia świetne i bardzo kompaktowe rozwiązanie. Niestety urządzenie to nie należy do konstrukcji tanich, a jego wydajność bywa nieco niższa niż w przypadku komputera stacjonarnego. Nie oznacza to jednak wcale, że nie jest wart uwagi. Poniżej zebrano najbardziej podstawowe wady oraz zalety laptopów dla graczy.

Zalety laptopów dla graczy

  • mobilność – przez co idealnie sprawdza się podczas częstych podróży i przeprowadzek,
  • energooszczędny – w przeciwieństwie do komputera PC zużywa znacznie mniej prądu,
  • kompaktowy – zajmuje mało miejsca zarówno w domu, jak i w plecaku,
  • dobrze współpracuje z myszką laserową,
  • gotowy do użytkowania – nie ma konieczności składania sprzętu po zakupie, laptop jest praktycznie od razu gotowy do działania.

Wady laptopów dla graczy

  • znacznie ograniczona możliwość moderacji urządzenia i ingerencji w jego budowę,
  • stosunkowo wysoka cena w porównaniu do komputerów stacjonarnych o tych samych parametrach,
  • brak możliwości overlockingu w tańszych modelach,
  • w większości przypadków niższa wydajność niż w komputerach PC.

Choć mogłoby się wydawać, że na rynku laptopów dla graczy nie można już zbyt wiele ugrać, a praktycznie wszystkie karty zostały rozdane pomiędzy czołowe marki takie jak Lenovo, Acer, ASUS i kilka innych, całkiem sporo ma jeszcze w tej kwestii do powiedzenia świetne laptopy Clevo oraz wschodząca polska gwiazda – marka Hyperbook. Warto zatem dobrze przemyśleć swoje zakupy przed wyjściem do sklepu.