fot. acer.com

Acer – nowy gracz na rynku?

Laptopy Acer zyskały zaufanie klientów ceniących sobie wygodę i niezłą jakość, przy zachowaniu rozsądnej ceny. Pracownicy biurowi i biznesmeni często wybierali tego producenta, licząc na niezłą wydajność przy pracy, nie wymagając jednak zbyt wielkich możliwości graficznych. Nie ma co ukrywać – sprzęt tajwańskiej marki nie był wcześniej kojarzony z komputerami gamingowymi. Postanowiono to jednak zmienić, przygotowując nową serię modeli z bardzo mocnymi podzespołami, które dla graczy mogą okazać się trafnym wyborem. Prezentujemy Acer V15 Nitro, który opcjonalnie można zakupić w enigmatycznej wersji o nazwie Black Edition.

Wygląd i obudowa

Laptopy Acer zyskały zaufanie klientów ceniących sobie wygodę i niezłą jakość, przy zachowaniu rozsądnej ceny
fot. acer.com

Na pierwszy rzut oka widać, że stylistyka została tutaj przemyślana od nowa. Model ten nie przypomina żadnego dotychczasowego laptopa, który opuścił fabrykę firmy Acer. Cała konstrukcja jest bardzo lekka, ważny zaledwie około 2,2 kilograma. Jak na laptopy z przeznaczeniem gamingowym to naprawdę jedna z najniższych oferowanych wag. Grubość urządzenia wynosi około 25 minimetrów. Nie zabrakło typowego podświetlenia klawiatury, której czerwony kolor nadał całemu projektowi drapieżny wygląd. Ciężko w laptopach znaleźć odpowiednią jakość głośników. Te zamontowane w Acer Nitro V15 można jednak ocenić pozytywnie. Nagłośnienie gra głośno i wyraziście co zdecydowanie należy zaliczyć do plusów urządzenia.

Specyfikacja

Proponowane w tych modelach podzespoły są na przyzwoitym poziomie. Przy cenie wahającej się w okolicach 4000 złotych nie można oczekiwać najmocniejszego procesora czy karty graficznej dostępnej na rynku, tym niemniej oferowane części są wciąż gwarancją dobrej płynności. Specyfikację zaczynamy od procesora Intel Core i5, który łączy się w parę z kartą graficzną z rodziny Nvidia Geforce, poczynając od modelu GTX 860M. Duet wspierany jest przez maksymalnie 16 GB pamięci RAM. Dobrą wiadomością jest fakt, że producent oferuje także pojemny dysk SSD lub HDD. Oczywiście wspomniane 4000 złotych to wersja podstawowa, dostępne są także te mocniejsze, ale i droższe.