fot. asus.com

Asus ROG G751 – flagowa pozycja dla graczy

ASUS i jego seria ROG – Republic of Gamers zyskała szerokie grono zwolenników. Część z nich aktywnie uczestniczy także w produkcji laptopa. Wygląd modelu Asus ROG G751 inspirowany jest myśliwcem F-22 Raptor i trzeba przyznać, że wygląda niezwykle drapieżnie. Nie tylko zewnątrz sprzęt wygląda jak idealnie stworzony dla graczy, wewnątrz kryje się karta graficzna nVidia GeForce GTX 900M – jedna z najlepszych na rynku.

Obudowa

ASUS i jego seria ROG – Republic of Gamers zyskała szerokie grono zwolenników
fot. asus.com

Model jak wspomniano wcześniej inspirowany samolotem wojskowym posiada także ergonomiczny kształt. Pokrywa wykańczana jest aluminium, na której nie mogło zabraknąć podświetlanego logo ROG. Podświetlana jest także klawiatura laptopa, która zawiera ciekawe rozwiązanie jakim są dodatkowe przyciski ROG Marco Key, umożliwiające dopisanie do każdego klawisza skrótów o określonych funkcjach. Komputer zawiera także systemy ulepszające dźwięk.

Podzespoły

Trzeba przyznać, że specyfikacja sprzętu to jedna z najwydajniejszych propozycji na rynku. W różnych modelach tej serii możemy znaleźć 4-rdzeniowe/8-wątkowe procesory Intel Core i7 lub 2-rdzeniowe/4-wątkowe Core i5. Grafikę wspiera karta graficzna nVidia GeForce GTX 980M, GTX 970M lub GTX 860M, a także do 32 GB pamięci operacyjnej. Do wyboru dość szeroka paleta dysków twardych w tym dysk HDD o pojemności do 2 TB, SSHD 1 TB lub SSD o pojemności 128/256 GB. Producent przyzwyczaił nas w tej serii do efektywnego systemu chłodzenia, który w tym przypadku spełniają dwa niezależne, miedziane radiatory i wentylatory.

Wydajność

Poddając sprzęt testom można uznać, że jest to jeden z najbardziej wydajnych laptopów na rynku. Mocna karta graficzna daje świetne rezultaty i pozwala cieszyć się grami w wysokiej rozdzielczości lub jakości Full HD. Nie można nie docenić roli procesora, który stawiany jest w czołówce na tle konkurencji. Opisywane laptopy ASUS ROG G751 dostępne są na: http://www.gameragon.pl/k2064,laptopy-asus-rog-g751.html.