fot. lenovo.com

Lenovo Y700-17 – wydajna stacja do gier

Laptopy Y700-17 to nowość w ofercie Lenovo. Są to duże maszyny zaprojektowane z myślą o wymagających fanach gier komputerowych, którym zależy na mocnych podzespołach zapewniających odpowiednią płynność akcji i dobrej jakości matrycy, która jest w stanie zastąpić monitor zewnętrzny. Ta duża konstrukcja, z ekranem o przekątnej 17,3 cala,  śmiało może pretendować do miana stacji gamingowej.

Atrakcyjna stylistyka

Lenovo Y700-17 to duże laptopy do gier, które, już na pierwszy rzut oka, robią pozytywne wrażenie
fot. lenovo.com

Lenovo Y700-17 to duże laptopy do gier, które, już na pierwszy rzut oka, robią pozytywne wrażenie. Ciemne, matowe powierzchnie prezentują się elegancko i prestiżowo, a czerwone elementy dodają konstrukcji nowoczesnego charakteru. Obudowa jest dość masywna, wykonana ze stopów metali, dzięki czemu nie ugina się pod naciskiem. Jej szerokość wynosi 423 mm, głębokość 305 mm, a wysokość 2,8 cm. Całość waży około 3,5 kg (dokładna waga poszczególnych konfiguracji uzależniona jest od zastosowanych podzespołów).

Jakość obrazu

Konstruktorzy postawili tutaj na sprawdzoną technologię i wykorzystali świetne matryce IPS. Na wyświetlaczu znalazła się powłoka anti-glare. Duży ekran (17,3 cala) wyświetla obraz w jakości Full Hd. Lenovo Y700-17 zapewnia doskonałe podświetlenie, żywe kolory i dobre odwzorowanie nawet najmniejszych detali obrazu, dzięki czemu pozwoli cieszyć się multimedialną rozrywką na najwyższym poziomie bez konieczności podłączania dużego monitora zewnętrznego.

Starannie spasowane podzespoły

Na pokładzie Lenovo Y700-17 rządzą procesory Intel Core Haswell. Dostępne są tańsze konfiguracje z 2-rdzeniowymi Intel Core i5 oraz droższe modele z 4-rdzeniowymi procesorami Intel Core i7 o częstotliwości taktowania do 3,5 GHz. Procesor Intel Core i7 6700HQ jest bardzo wydajny, a technologia Hyper-Threading gwarantuje obliczenia na ośmiu wątkach (podwójne na każdym rdzeniu), dzięki czemu laptop jest wielozadaniowy i bez problemu obsługuje nawet kilka aplikacji jednocześnie. Wydajność systemu nie spada nawet przy intensywnej grze czy odtwarzaniu plików HD lub 3D.

W podstawowych wersjach znalazło się 8 GB RAM, dostępne są także konfiguracje z pamięcią 16 GB lub 32 GB.

Wizytówką laptopów Lenovo Y700-17 jest karta nVidia GeForce GTX 960M. Ten mobilny układ graficzny zapewnia płynność akcji i wysoką jakość wyświetlanej grafiki. Warto wspomnieć, że karta zawiera szereg nowoczesnych technologii wspomagających wydajne odtwarzanie gier – producent zastosował tutaj m.in. GPU Boost 2.0, technologię Optimus oraz PhysX (http://www.nvidia.pl/object/nvidia-physx-pl.html).

Akcesoria podnoszące funkcjonalność

Laptopy Lenovo Y700-17 są bardzo funkcjonalne. Projektanci zadbali o szereg dodatków, które podnoszą wydajność w grach i zapewniają wysokiej jakości rozrywkę. Dużym plusem jest wygodna klawiatura (AccuType). Posiada one płaskie klawisze i duże strzałki, dzięki czemu z powodzeniem zastąpi dobrej jakości joystick. Miłośnicy wieczornych i nocnych seansów z ulubioną grą, mogą wybrać konfigurację z podświetlanymi na czerwono klawiszami.

Na obudowie użytkownicy znajdą złącze HDMI i 3 porty USB.

Warto pochwalić również jakość dźwięku – czyste tony przestrzennego dźwięku gwarantują głośniki stereo JBL oraz zastosowanie technologii Dolby Advanced Audio.