fot. acer.com

Acer Nitro 17– wydajny sprzęt dla miłośników gier komputerowych

Laptopy Acer to sprzęt, który powinien spełnić oczekiwania fanów gier komputerowych (więcej: http://www.gameragon.pl/k2079,laptopy-acer.html). Producent przygotował w ofercie wiele wersji konfiguracyjnych, dzięki czemu coś dla siebie znajdą zarówno osoby poszukujące dobrego, ale niedrogiego notebooka multimedialnego, który sprawdzi się do okazjonalnej gry, jak i bardziej wymagający gracze potrzebujący maszyny zapewniającej wysoką wydajność po odpaleniu najnowszych gier.

Pierwsze wrażenie

Laptopy Acer Nitro 17 dostępne są w wielu wersjach konfiguracyjnych
fot. acer.com

Acer Nitro 17 prezentuje się elegancko i prestiżowo. Ciemne, matowe powierzchnie zostały połączone z metalicznymi (srebrnymi) dodatkami, które dodają całej konstrukcji bardziej nowoczesnego charakteru. Laptop ten jest dość smukły – obudowa ma 2,5 cm grubości. Komputer waży około 3 kg, pokrywa ekranu jest stabilna i nie wygina się pod naciskiem.

Na obudowie użytkownicy znajdą 4 porty USB (w tym 2 złącza w szybkim standardzie 3.0).

Jakość obrazu

Do gier warto wybrać wersję Black Edition, która posiada nie tylko mocne podzespoły, ale także dobrej jakości matrycę typu IPS. Ekran ma przekątną 17,3 cala i dostępny jest w rozdzielczości Full HD gwarantującej doskonałe odwzorowanie nawet najdrobniejszych szczegółów obrazu. Wyświetlacz wyróżnia się wysokim podświetleniem, wyraźnymi kolorami i szerokimi kątami widzenia.

Co z wydajnością?

Laptopy Acer Nitro 17 dostępne są w wielu wersjach konfiguracyjnych. Ich rozpiętość cenowa pozwala dobrać sprzęt idealnie spełniający indywidualne potrzeby. Podstawowe wersje wyposażone zostały w 2-rdzeniowe procesory Intel Core i5-4210H o częstotliwości taktowania 2,9 GHz. Bardziej wymagający użytkownicy mogą wybrać model z czterordzeniową jednostką Intel Core i7-4710HQz o taktowaniu do 3,5 GHz. Warto podkreślić, że procesor ten posiada funkcję Hyper-Threading, która zapewnia 8-wątkową wielozadaniowość. Dla użytkownika Acer Nitro 17 oznacza to, że system nie zwolni nawet wtedy, gdy włączy kilka wymagających aplikacji naraz.

Pamięć RAM ma od 8 do 16 GB (w dwóch kościach po 4 lub 8 GB).

Do użytku multimedialnego można wybrać model z grafiką zintegrowaną z procesorem (HD Graphics 4600). Dla fanów gier taka karta będzie jednak za słaba. Specjalnie dla tej grupy docelowej zaprojektowane zostały wersje z dedykowanym układem nVidii – GeForce GTX 860M (architektura Maxwell). Karta ta zapewnia płynną akcję przy ustawieniu rozdzielczości HD. W przypadku najnowszych gier komputerowych i wymagających ustawień, wskaźnik FPS niestety znacząco spada.

Mocniejszą stroną jest dysk twardy typu SSD – użytkownicy mogą wybrać pojemność od 480 GB do 1 TB.

Praktyczne dodatki

Laptopy Acer Nitro 17 posiadają cztery głośniki, które zapewniają dość dobry dźwięk – tony są nieco przytłumione, ale jest to odczuwalne przede wszystkim przy słuchaniu muzyki, a nie w grach.

Klawiatura jest podświetlana, dzięki czemu wieczorne rozgrywki multimedialne przestają być problemem. Klawisze są dość dobrze wyprofilowane. Drobnym mankamentem jest to, że strzałki kierunkowe są wąskie (klawiatura nie jest więc zaprojektowana typowo do gier).

Bateria wytrzymuje około 3 godzin, ale Acer Nitro 17 nie jest sprzętem stawiającym na mobilność. W przypadku gracza, który poszukuje laptopa do użytku stacjonarnego nie ma to większego znaczenia.