Sam napis na klawiaturze wskazujący na to, że jest to sprzęt przeznaczony dla graczy, niestety o niczym nie świadczy

Jak wybrać klawiaturę dla gracza?

Sam napis na klawiaturze wskazujący na to, że jest to sprzęt przeznaczony dla graczy, niestety o niczym nie świadczy. Bardzo często jest on jedynie chwytem marketingowym, a dany produkt z produktem dla graczy nie ma nic wspólnego. Istnieje jednak kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę i które pozwalają na cieszenie się z doskonałego wyboru.

Wielkość i ergonomia

Sam napis na klawiaturze wskazujący na to, że jest to sprzęt przeznaczony dla graczy, niestety o niczym nie świadczy
fot. tracer.pl

Jest to kluczowy czynnik pozwalający na wybranie odpowiedniej klawiatury. Dobra klawiatura powinna być przede wszystkim duża i wygodna. Podczas wielogodzinnej gry bardzo łatwo o zmęczenie rąk, które potrafi mocno uprzykrzyć grę. Wybór odpowiedniej klawiatury pozwala na ograniczenie tego dyskomfortu praktycznie do minimum. Bardzo przydatna może być podpórka pod nadgarstki. Warto również zwrócić uwagę na rozmieszczenie przycisków. Najlepiej, jeżeli bez problemu będziemy mogli sięgnąć do takich jak Ctrl czy Shift, które często używane są podczas grania.

Makra

Klawiatury dla graczy bardzo często posiadają również specjalne klawisze, do których możemy przypisać różne funkcje (kilka dodatkowych informacji tutaj). Są one bardzo przydatne, gdy podczas gry konieczne jest wykonywanie bardzo dużej ilości operacji. Dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu klawiszy możliwe jest wykonywanie wszystkich tych rzeczy znacznie szybszej. W takich grach jak StarCraft odpowiednie makra dają ogromną przewagę nad przeciwnikiem.

Podświetlenie

Jeżeli uwielbiasz grać w nocy, to przydatne może być również odpowiednie podświetlenie klawiszy. Warto zwrócić uwagę na to, aby istniała możliwość zmiany intensywności podświetlenia.