Komputery dla graczy to sprzęt o bardzo wysokiej wydajności, których nie sposób porównać do stacji roboczych przeznaczonych do użytku domowego

Wybór odpowiedniego komputera do gier

Każdy gracz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu do grania. Tylko najbardziej wydajny komputer jest w stanie sprawić, że rozgrywka będzie płynna i przyjemna. Dodatkowo na wydajnym komputerze każda gra będzie wyglądała bardzo dobrze i zabawa będzie znacznie lepsza. Warto więc postawić na możliwie jak najlepszy sprzęt. Pojawia się jednak pytanie jak takowy wybrać i czym tak naprawdę kierować się przy wyborze, aby móc mówić o posiadaniu naprawdę dobrego komputera. Poniżej się tym zajmiemy.

Wydajne podzespoły

Każdy gracz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu do grania
fot. msi.com

Podzespoły to najważniejszy element komputera do gier. Warto, aby były one możliwie jak najlepsze. Z pewnością przyda się procesor z rodziny Intel Core i5 bądź Intel Core i7. Procesory te dzięki swojej mocy obliczeniowej będą w stanie szybko przetworzyć nawet najbardziej obciążające komputer obliczenia. Kolejny ważny element komputera to karta graficzna. Również powinna być możliwie jak najwydajniejsza. Dzięki karcie graficznej możliwe będzie uruchomienie gier na najwyższych detalach oraz płynna rozgrywka. Dzięki dobrej karcie będziesz w stanie przenieść się do świata gier w których obecnie grafika wygląda naprawdę fenomenalnie. Dlatego też jedynie wydajna karta graficzna będzie w stanie poradzić sobie z tak dobrą i szczegółową grafiką. Laptopy do gier powinny również posiadać sporą ilość pamięci RAM. Wydaje się jednak, że 8 GB pamięci powinno w zupełności wystarczyć do większości produkcji. Taka ilość powinna wystarczyć również z tego powodu, że pamięć RAM łatwo rozbudować, a więc w przypadku większych wymagań gier bez problemu można ilość pamięci zwiększyć.

Ekran

W przypadku laptopów warto również zadbać o wybór sprzętu z wysokiej klasy ekranem. Warto pamiętać zarówno o jego przekątnej, która w laptopach wynosi zazwyczaj 15 lub 17 cali oraz o jego rozdzielczości. Obecnie najpopularniejsze są matryce Full HD, ale powoli na rynek wchodzą również ekrany 4K, które są przyszłością, jeżeli chodzi o gry komputerowe i prędzej czy później zdobędą duże uznanie. Już teraz dostępne są laptopy z takimi matrycami i w przypadku posiadania większego budżetu warto się nimi zainteresować.

Osprzęt

Warto również zainteresować się samym osprzętem w komputerze. O ile w laptopie do gier touchpad nie ma żadnego znaczenia ponieważ i tak nie będzie używany, to solidna klawiatura bardzo mocno się przyda. Idealna będzie klawiatura podświetlana, która umożliwi wspaniałą zabawę nocą. W niektórych komputerach dostępne są również specjalne klawisze funkcyjne do których można przypisać określone funkcje dzięki czemu możliwe będzie szybsze wykonywanie niektórych czynności w grach. Przydatne będą również solidne głośniki, gdy nie chcesz grać ze słuchawkami na uszach.

Podsumowanie

Jak więc łatwo zauważyć, rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, jest naprawdę sporo i wybór odpowiedniego komputera wcale może nie być najprostszy, mimo że z pewnością nie będzie należał również do bardzo skomplikowanych po zapoznaniu się z kilkoma poradami z tego artykułu. Po zastosowaniu się do nich będziesz w stanie wybrać naprawdę solidny i wart uwagi sprzęt.