fot. gameragon.pl

Laptopy MSI – szeroka rodzina sprzętu gamingowego

Marka MSI reprezentuje jednego z najbardziej popularnych oraz największych producentów sprzętu przeznaczonego dla graczy (więcej tutaj). Jego bogata oferta to kilkanaście bardzo dobrych modeli, które przeznaczone są zarówno dla najbardziej wymagających użytkowników, jak również tych, którzy nie posiadają bardzo zamożnego portfela. Kochają jednak świat gier komputerowych. Notebooki tego producenta charakteryzują się najnowszymi oraz najbardziej wydajnymi podzespołami, które sprostają wielu skomplikowanym zadaniom, jakie stawiane są przed nimi na ich drodze przez najnowsze tytuły gier komputerowych.

Podział rodziny

Marka MSI reprezentuje jednego z najbardziej popularnych oraz największych producentów sprzętu przeznaczonego dla graczy
fot. gameragon.pl

Laptopy MSI to rodzina podzielona na kilka kategorii, która określa również, czego po konkretnym modelu można się spodziewać. Pierwsza z nich oznaczona jest skrótem GE. Znajdując ten skrót przy modelu, który pragniemy zakupić, możemy być pewni, że najbardziej atrakcyjna będzie jego cena, natomiast sam sprzęt będzie pozostawiał nieco do życzenia. Wciąż jednak będzie z pewnością bardziej wydajnym notebookiem do gier niż sprzęt, który nie jest ściśle dedykowany tym celom. Kolejna grupa to GP. Te modele to dość wydajne oraz funkcjonalne komputery, które poradzą sobie z większością gier na średnim i wyższym poziomie detali, mogą mieć jednak problemy z najbardziej zaawansowanymi ustawieniami gier, szczególnie tych, których grafika jest dynamiczna i kolorowa. Trzecia grupa oznaczona jest literami GS i prezentuje przede wszystkim eleganckie, lekkie i mobilne notebooki. Najbardziej zaawansowana i godną polecenia jest grupa czwarta oznaczona skrótem GT. Możemy być pewni, że producenci zadbali aby każdy podzespół był starannie wyselekcjonowany, tylko po to, by płynność rozgrywki była zawsze na najwyższym poziomie. Te laptopy mają także szereg rozwiązań uatrakcyjniających oraz ulepszających rozgrywkę.

Specyfikacja

Producent zadbał o to aby w każdym modelu, niezależnie od grupy, w której się znajduje, zamontowane były odpowiednie podzespoły, które umożliwią bez przeszkód realizację celu, jaki postawiony jest przed sprzętem. Tym celem jest oczywiście płynna, pełna kolorów i dynamiki rozgrywka w najnowsze tytuły gier komputerowych. Laptopy tego producenta zostały wyposażone w procesory z grupy Intel Core i5 lub i7, którym towarzyszy karta graficzna od NVIDIA GeForce GTX. Mariaż tych dwóch elementów od jakiegoś już czasu wyznacza trendy w nowoczesnym sprzęcie do gier komputerowych i jedynie taktowanie zegara oraz poziom zaawansowania karty graficznej ulega zmianie w zależności od tego, jak dobry technicznie ma być dany model. Efekty pracy podzespołów można podziwiać na ekranach o przekątnej 15,6 cala lub 17,3 cala. Ekrany zostały przystosowane do najnowocześniejszych standardów, czyli do rozdzielczości Full HD. Płacąc nieco więcej za bardziej zaawansowany model, otrzymujemy rozdzielczość 4K. Laptopy te otrzymały również zestaw głośników Dynaudio, które wspiera technologia Nahimic. Warta wzmianki jest niezła klawiatura SteelSeries oraz dobrze sprawdzające się karty sieciowe Killer.