MSI gaming computers

Laptopy MSI – czy tylko dla graczy?

MSI najlepiej kojarzy się graczom. Fenomenalne modele z serii GT zbierają wiele nagród, ale nie są jedynym co firma ta ma do zaoferowania. Elitarne serie PE i PX, oraz znacznie tańsze, biurowe CR i CX również mają kilka zalet. W większości przypadków są to wydajność CPU i GPU, na które firma kładzie największy nacisk.

Zawsze z kartą gamingową

MSI gaming computers
fot. Msi.com

Większość modeli MSI ma w standardowym wyposażeniu dodatkowe karty graficzne, a te kilka najtańszych laptopów, które ich nie mają, można w nie łatwo wyposażyć. Co warto zauważyć, są to z reguły mocne grafiki nVidia GTX serii 800 i 900. Dzięki temu pograć można na każdym MSI. Wszystkie modele można też skonfigurować z solidnymi procesorami i7 piątej lub szóstej generacji oraz umieścić w nich minimum 16 GB RAM. Dzięki temu ich wydajność zawsze jest bardzo wysoka w stosunku do ceny. Ma to oczywiście również swoje wady. Zoptymalizowane pod kątem obsługi wymagających aplikacji laptopy MSI potrafią być trochę głośniejsze i bardziej nagrzewające się niż ich odpowiedniki u innych producentów. Z reguły nie są też tak lekkie jak na przykład Toshiby, Fujitsu czy Mac’i. Trudno natomiast narzekać na klawiatury i głośniki w laptopach MSI.

Ze względu na powyższe cechy laptopy MSI znajdują największe uznanie wśród osób, które potrzebują bezkompromisowej wydajności zarówno w grach, jak i w codziennej pracy. Szeroki wybór laptopów MSI i innego sprzętu dla graczy dostępny na: http://www.gameragon.pl/.

Dodatkowe możliwości

Kilka modeli laptopów MSI może służyć za mobilne stacje robocze i zostać narzędziami do obróbki materiałów graficznych. Wynika to z opcjonalnej możliwości wybrania profesjonalnej matrycy o 100% pokryciu palety sRGB i rozbudowania laptopa do 32 GB RAM. Trzeba jedynie wziąć pod uwagę, że MSI nie są sprzedawane z profesjonalnymi kartami graficznymi AMD FirePro.