fot. leneovo.pl

Lenovo Y700 – seria laptopów dla graczy

Lenovo ThinkPad to seria, która była skierowana do pracowników biurowych oraz użytku domowego. Dzięki zabezpieczeniom oraz solidnej obudowie stała się powszechnym wyborem w przypadku osób decydujących się na komputer osobisty. Dodatkowego smaczku dodawał czytnik linii papilarnych, który zabezpieczał nasz laptop przed niepożądanymi osobami. Seria Y to linia produktów skierowana do społeczności graczy, którzy cenią sobie wysoką wydajność oraz niebanalną stylistykę wykonania sprzętu.

Obudowa

Seria Lenovo Y700 dzieli się na linie 15 oraz 17, zależnie od rozmiaru matrycy
fot. leneovo.pl

Na duży plus należy zapisać producentowi obudowę oraz zamontowany w niej system audio. Smukła sylwetka komputera oraz podświetlona klawiatura AccuType cieszą oko i wpisują się w trendy panujące w segmencie sprzętu gamingowego. Zainstalowano tutaj też głośniki od specjalisty w dziedzinie systemów audio – JBL, co gwarantuje dźwięk wysokiej klasy. Głośniki grają mocno i wyraźnie, a system Dolby Audio Advanced wzbogaca dźwięk ulubionych gier i multimediów o dodatkową przestrzeni.

Podzespoły

Seria Lenovo Y700 dzieli się na linie 15 oraz 17, zależnie od rozmiaru matrycy (więcej szczegółów: http://www.gameragon.pl/k2085,laptopy-lenovo-y700-y700-15.html). W obu seriach spotkać można procesory Intel Core i5 lub i7 oraz karty graficzne nVidia Geforce GTX (więcej). Dzięki takiemu połączeniu oraz wsparciu dużą ilością pamięci RAM, uzyskujemy wysoką wydajność i płynność. W serii zastosowano system Intel Hyper-Threading, który wspomaga pracę procesora i umożliwia pracę wielozadaniową, nie tracąc na wydajności.

Płynność

Testy różnych gier pozwalają uśrednić osiągane przez sprzęt rezultaty na poziomie powyżej 100 FPS. Dzięki wspomnianym testom sprzęt został zaliczony do bardzo wydajnych i wartych zakupu laptopów gamingowych. Lenovo Y700 jest dobrym wyborem dla osób chcących spędzić w wirtualnym świecie nieco więcej czasu. Przez długi czas ten sprzęt będzie bez trudu radził sobie z postawionymi mu zadaniami.