W przypadku słuchawek dla graczy istnieją dwie drogi, którymi można pójść

Słuchawki z mikrofonem czy bez?

W przypadku słuchawek dla graczy istnieją dwie drogi, którymi można pójść. Można wybrać słuchawki bez mikrofonu i korzystać z tego zewnętrznego, który postawiony będzie na biurku oraz wybrać słuchawki z wbudowanym mikrofonem. Które zatem wybrać i czy mikrofon faktycznie potrzebny jest w grach?

Bez mikrofonu ani rusz

W przypadku słuchawek dla graczy istnieją dwie drogi, którymi można pójść
fot. kingston.com

Obecnie większość gier umożliwia zabawę w trybie online, w którym bez mikrofonu zabawa jest bardzo utrudniona. Mikrofon to przede wszystkim możliwość komunikowania się ze swoją drużyną. Mikrofon przydatny jest również w grach MMORPG, w których gracze łączą się w drużyny i wszyscy ze sobą rozmawiają. Słuchawki do gier jak najbardziej powinny być więc wyposażone w mikrofon, dzięki któremu możliwa będzie komunikacja z innymi graczami.

Osobny czy ze słuchawkami?

Kwestia ta zależy już od gustu, ale mikrofon podpięty do słuchawek z pewnością będzie bardziej praktyczny i pozwoli na ograniczenie liczby kabli na biurku. Dodatkowo taki mikrofon zawsze będzie gotowy do użycia. Wystarczy jedynie włączyć słuchawki i od razu można rozpocząć komunikowanie się z innymi graczami.