fot. asus.com

ASUS ROG 551 – propozycja dla graczy

Asus Rog 551 to interesująca oferta dla osób, które chcą komfortowo i przyjemnie grać. Cena jak na tego typu sprzęt nie jest wygórowana, a jakość ekranu, cichy układ chłodzenia i wysokiej jakości karta graficzna przypadną do gustu niejednemu pasjonatowi gier. Sprawdźmy więc dokładnie, czy warto wybrać ten model.

Wygląd

Asus Rog 551 to interesująca oferta dla osób, które chcą komfortowo i przyjemnie grać
fot. asus.com

Asus stworzył serię Republic of Games, której laptopy mają charakterystyczną czerwono-czarną obudowę. Całość została wykonana bardzo solidnie, obudowa nie wygina się, a zastosowane czerwone akcenty i nieduże logo tworzą spójny i oryginalny design. Warto zwrócić uwagę na czerwone podświetlenie klawiszy.

Wydajność

Biorąc pod uwagę wydajność tego modelu jest to z pewnością sprzęt dla bardziej wymagających użytkowników. Dzięki pamięci DDR3 odczuwalny jest komfort korzystania z laptopa, możemy np. przeglądać wiele stron, korzystać z wymagających aplikacji, a także grać bez ryzyka zawieszenia się sprzętu. W zależności od naszych finansów możemy zdecydować się także na droższą wersję, z 16 GB RAM-u. Natomiast w wersji podstawowej jest to 8 GB RAM-u.

Producent umieścił w laptopie kartę GeForce GTX 960M, której wydajność umożliwia komfortowe rozgrywki w nowszych grach. Jedynie wydajność baterii nie robi wrażenia, zabierając go w podróż możemy korzystać z niego około dwie, do maksymalnie 3 godzin.

Ekran i dźwięk

Matryca o rozdzielności 1920 x 1080 pikseli została stworzona przez firmę Samsung. Wyświetlany obraz jest żywy i wyraźny. Dobre są również kąty widzenia przez co korzystanie z urządzenia jest czystą przyjemnością.

Użytkowanie

Z tego laptopa korzysta się z przyjemnością. Gracze będą zadowoleni jakością audio i podzespołami, które gwarantują wysoką wydajność. Także świetna matryca poprawia komfort podczas długiego korzystania. Pewne zastrzeżenie może budzić jednak podświetlana klawiatura, dla niektórych czerwone podświetlenie może być niezbyt przyjemne dla oczu. Biorąc pod uwagę, że zalet jest znacznie więcej niż wad warto wziąć ten model pod uwagę przy zakupie sprzętu do grania.